Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 16:46
 
Anadolu Genç Ligi Liseler Arası Futbol Turnuvası Başlıyor
Turnuvaya 01.01.2001tarihi ve sonrası doğumlu olan aynı, lisede örgün eğitimine devam eden erkek lise öğrencileri katılabiliyor.
OKUL SPORLARI Haberi
Anadolu Genç Ligi Liseler Arası Futbol Turnuvası Başlıyor

İllerde Turnuva maçları Nisan ayı içerisinde oynatılacaktır. Bölge Finalleri, Mayıs ayı içerisinde yapılacaktır. Türkiye Finalleri, Haziran ayında yapılarak turnuva tamamlanmış olacaktır.

Takımlar 6 oyuncu 1 kaleci olmak üzere 7 asil ve 3 yedek oyuncu olmak üzere toplamda 10 kişiden oluşacaktır. Bir takımda maksimum 2 lisanslı oyuncu oynatılabilecektir. Takımların maç esnasında sahada 6 oyuncu 1 kaleci olmak üzere 7 kişi ile hazır bulunmaları gerekir.

Turnuva 8 bölgede yapılacaktır. İlinde birinci olan takımlar, bölgesindeki illerle eleme usulü maç yaparak finallere katılmaya hak kazanacaktır. İl birincileri belirlendikten sonra kura ile ev sahibi olan iller ve eşleşmeler belirlenecektir. Bölge finalleri fikstürü Mayıs Ayı içerisinde duyurulacaktır.

Nevşehir ilimiz 6. Bölgede mücadele edebilecek. 6.Bölge de Konya, Aksaray, Karaman, Mersin, Adana, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir şehirleri bulunmakta.

Kaynak: Editör: Zafer ERTOSUN
Etiketler: Anadolu, Genç, Ligi, Liseler, Arası, Futbol, Turnuvası, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı