Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 10:52
 
Kapadokya Spor Şenlikleri başladı
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 9.cusu düzenlenen 2 gün boyunca devam edecek olan Kapadokya Spor şenlikleri düzenlenen törenle başladı.
DİĞER SPORLAR Haberi
Kapadokya Spor Şenlikleri başladı

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 9.cusu düzenlenen 2 gün boyunca devam edecek olan Kapadokya Spor şenlikleri düzenlenen törenle başladı.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kapadokya Spor şenlikleri Damat İbrahim Paşa spor salonunda düzenlenen törenle başladı. Yaklaşık 350 sporcunun katılımı ile 2 gün boyunca devam edecek olan Kapadokya Spor şenlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken burada konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer tüm sporculara başarılar diledi.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer’in konuşmasının ardından geçiş töreni ile sona eren açılış programı basketbol müsabakalarının başlamasıyla devam etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer yaptığı açıklamada Kapadokya Spor şenliklerinin en büyük amacının dostluk ve kardeşliği pekiştirmek olduğunu söyledi. Ünlüer, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Kapadokya spor şenliklerini 9 yıldır yapıyoruz. Bu yıl Kapadokya spor şenliklerinin 9.cusunu kutluyoruz. Buradaki amacımız ilçelerimizdeki gençlerimiz ile merkezdeki gençlerimizi bir araya getirerek kardeşlik, dostluk, kardeşlik ilişkilerini pekiştirmek hem de sporu sevdirmektir. Burada kazanmak veya kaybetmek o kadar önemli değil. En büyük amacımız gençlerimizi bir araya getirerek belli duyguları yaşatmak. Yaklaşık olarak il genelinden 350 sporcu bu şenliklerimize katılıyor. Sporcularımız basketbol, voleybol, atletizm, taekwondo, badminton ve buna benzer branşlarda çocuklarımıza hem spor yaptırıyoruz hem de kaynaştırıyoruz.  Güzel bir etkinlik oluyor. Tüm katılım yapan sporcularımıza başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapadokya, Spor, Şenlikleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı